Menu Zamknij

Pożyczka pozabankowa długoterminowa – ranking

Pożyczanie pieniędzy jest bardzo łatwe, zwłaszcza, kiedy możemy korzystać z pożyczek online. Sama procedura jest bardzo łatwa i nie trzeba się martwić zbędnymi formalnościami. Wystarczy tylko znaleźć ciekawą ofertę i mieć ważny dowód osobisty, aby móc wziąć pożyczkę. Dlatego wiele osób wybiera tę formę pożyczania pieniędzy, niż choćby kredyt bankowy. Czy warto?

Co to jest pożyczka pozabankowa?

Można powiedzieć, że pożyczka online to pożyczka pozabankowa. Udzielają jej prywatne firmy pożyczkowe, które nazywane są instytucjami pozabankowymi. Banki mają prawo udzielać kredytów i pożyczek, ale każda inna instytucja finansowa może udzielać tylko pożyczek. Według definicji pożyczka może być udzielona na podstawie umowy cywilno-prawnej i co ciekawe jej warunki uzgadniają dwie strony transakcji. A zatem w przeciwieństwie do kredytów bankowych, tutaj można ustalić, że pożyczka nie jest oprocentowana.

Jak działa pożyczka online?

Ten rodzaj pożyczki różni się tylko sposobem zawierania umowy. Po prostu pożyczka online w całości zawierana jest przez Internet. Wyszukujemy stronę firmy pożyczkowej i na niej składamy wniosek. Najczęściej trzeba najpierw wybrać kwotę i czas spłaty pożyczki, jakie nas interesują, a potem wypełnić standardowy wniosek. Wpisujemy wszystkie dane osobowe, najlepiej prosto z dokumentów. Potem podajemy informacje finansowe. Na koniec udzielamy zgody na sprawdzenie w bazach, jeśli firma to robi oraz musimy zweryfikować swoją tożsamość. Wystarczy wykonać przelew weryfikacyjny na drobną kwotę na konto firmy pożyczkowej. W ten sposób sprawdza ona tylko zgodność danych osobowych z wniosku z danymi podanymi na koncie bankowym. Weryfikacja wniosku może trwać od kilkunastu minut do kilku dni. Wraz z pozytywną odpowiedzią zostanie wypłacona kwota pożyczki na wskazane konto bankowe.

Pożyczka online – jakie dokumenty?

Aby móc wziąć pożyczkę online potrzebne jest naprawdę minimum dokumentów, w porównaniu do transakcji w banku. Przede wszystkim wymagane jest posiadanie ważnego dowodu osobistego, bo z tego dokumentu wpisujemy dane do wniosku o pożyczkę, a potem będą one widniały na umowie. Natomiast nie zawsze konieczne jest przedstawianie zaświadczenia o dochodach. Zdecydowana większość firm bazuje na oświadczeniu o dochodach, które klient składa samodzielnie. Jest to część wniosku, w której wpisujemy wysokość i źródło dochodów. Można wybrać nawet kilka źródeł, jeśli to zgodne z prawdą i wpisać otrzymywane kwoty. 

Kiedy pożyczka jest długoterminowa?

Pożyczki online to zdecydowanie najczęściej pożyczki krótko terminowe. Najczęściej pożyczyć można pieniądze na 30-90 dni. Są jednak pożyczki długoterminowe. Ten termin odnosi się do pożyczek spłacanych przez okres dłuższy niż 12 miesięcy. Takie pożyczki nazywa się też ratalnymi, ponieważ spłaca się je w ratach co miesiąc lub co tydzień w zależności od ustaleń. Swoją formą bardziej przypominają kredyt bankowy niż chwilówka.

Pożyczka online gdzie najlepiej pożyczyć pieniądze?

Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ jest mnóstwo ofert na rynku. Jednak warto szukać pożyczek darmowych, czyli ofert gdzie biorąc pierwszą pożyczkę w jakiejś firmie nie musimy uiszczać dodatkowych opłat, a zwracamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Jeśli interesuje nas pożyczka na długi termin koszt różnych ofert można porównać po wskaźniku RRSO. Im niższy ten wskaźnik, tym tańsza pożyczka.