Menu Zamknij

Kredyt konsolidacyjny online – ranking, porównywarka

Branie kredytów to nie łatwa sztuka. Jest ich wiele rodzajów i nie zawsze sami wiemy, który będzie dla nas najlepszy. Popularne są kredyty gotówkowe, hipoteczne czy samochodowe. Ostatnio jest też dużo ofert na kredyty konsolidacyjne. Są one świetną ofertą, dla osób, które mają kilka zobowiązań finansowych i chcą je spłacić. Jak to działa?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Warto na wstępie zauważyć, że istnieją kredyty konsolidacyjne udzielane tylko przez banki i pożyczki konsolidacyjne, które udzielane są głównie przez firmy prywatne, czyli parabanki. Natomiast sama konsolidacja polega na połączeniu kilku starych zobowiązań w jedno nowe.

Czym jest konsolidacja kredytu?

Konsolidując zobowiązania otrzymamy jedną i niższą ratę, niż suma posiadanych długów. Za to okres spłaty się wydłuża. Jednak jest to bardzo wygodna opcja, dla osób, które chcą płacić mniej lub z jakiegoś powodu przestało ich być stać na spłacanie tak wysokich rat, jak wcześniej.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Zazwyczaj kredyt konsolidacyjny online to pożyczka konsolidacyjna. W bankach można złożyć wniosek przez Internet, ale nie każdy rozpatruje go w całości zdalnie. Czasem trzeba pójść do placówki na umówioną godzinę i przedstawić posiadane zobowiązania oraz zdolność kredytową i dochody. W przypadku opcji online biorąc konsolidację wystarczy tak naprawdę złożyć wniosek. We wniosku zaznaczamy jaki typ zobowiązania nas interesuje, na jaką kwotę chcemy wziąć nowe zobowiązanie oraz w jaki sposób i jak długo chcemy je spłacać. A potem trzeba uzupełnić dane osobowe i oświadczenie o wysokości dochodów. Na koniec zawsze internetowy wniosek trzeba zweryfikować przez dokonanie przelewu na drobną kwotę na wskazany numer konta. Taki przelew umożliwia sprawdzenie zgodności danych osobowym z wniosku, z tymi podanymi w banku do założenia konta.

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Osoby, które nie mają idealnej historii kredytowej lub stałych dochodów powinny kierować się do firmy pożyczkowej, po pożyczkę konsolidacyjną. Niestety, aby dostać w banku kredyt konsolidacyjny, trzeba spełniać ścisłe bankowe wymagania. Nawet jedna spłata raty po terminie, dyskwalifikuje nas od otrzymania kredytu w banku. A firmy pożyczkowe każdy wniosek sprawdzają indywidualnie.

Kredyt konsolidacyjny – na co zwrócić uwagę?

Istotne jest również, aby po taki kredyt zgłosić się, gdy nie mamy zaległości ze spłatą. Po prostu nie można mieć długów i niezapłaconych w terminie rat. Dlatego jeśli widzimy, że nasza sytuacja się zmienia na gorszą i nie damy rady zapłacić rat, najlepiej jest od razu iść po konsolidację. Jeżeli chcemy porównać koszt, warto sprawdzić wskaźnik RRSO. Dzięki niemu można porównać oferty różnych firm i banków. Im niższa wartość przy RRSO, tym niższe koszty w skali roku.