Menu Zamknij

Kredyt gotówkowy online – kalkulator i ranking 2020

Brak pieniędzy na nieprzewidziane wydatki lub konieczność sfinansowania jakichś kosztownych zakupów, przekraczających możliwości finansowe, to poważny problem. Jeśli znaleźliśmy się w takiej sytuacji rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy. Jest dużo korzystniejszy niż pożyczka w firmie parabankowej, oparty na jasnych zasadach. Może rozwiązać problem braku pieniędzy. Jak starać się o kredyt gotówkowy? Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty? 

Podejmując decyzję o wzięciu kredytu gotówkowego, warto poznać oferty wielu banków, porównać je i decydować się na kredyt najtańszy. Szukając kredytu przez Internet, można skorzystać z porównywarek kredytów, takiej jak poniższa.

Co to jest kredyt gotówkowy? 

Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który mogą oferować wyłącznie banki. Poszukując kredytu gotówkowego nie trzeba jednak iść do siedziby banku. Ciekawym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy przez Internet. Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie takie kredyty. Bez wychodzenia z domu, przez Internet można wysłać wniosek o kredyt i jeśli zostanie przyznany, otrzymać gotówkę na konto. W przeciwieństwie do kredytów na konkretny cel, gotówki z tego rodzaju kredytu nie trzeba przeznaczać na ściśle wskazany wydatek.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Z reguły czas oczekiwania nie jest długi. Bank przede wszystkim musi sprawdzić zdolność kredytową przyszłego kredytodawcy oraz zarobki. Czas oczekiwania na kredyt nie powinien przekroczyć kilku dni. Osoby posiadające konto w danym banku mogą otrzymać kredyt dużo szybciej bowiem pracownicy banku mogą wszystko sprawdzić z historii konta, gdzie widać od razu jakie są zarobki przyszłego kredytobiorcy i jakie ponosi wydatki.

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy?

Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Przy niskich zarobkach oczywiście i kredyt będzie dużo niższy. Przy wysokich zarobkach można ubiegać się o wyższe sumy kredytu. Warto jednak dodać, że tu decyzje podejmuje bank. Nie jest tajemnicą, że oferty kredytów gotówkowych są różne, procedury przyznawania także, dlatego warto zorientować się w ofertach kilku banków. To, że w danym banku nie można otrzymać kredytu określonej wysokości nie oznacza, że nie będzie to możliwe w innym. 

Kredyt gotówkowy gdzie najtaniej?

Każdy kredyt gotówkowy wiąże się z kosztami. Klient będzie musiał oddać kredyt powiększony o odsetki i inne koszty, dlatego warto sprawdzać oferty kredytów w wielu miejscach. Bardzo istotne jest zagłębienie się w warunki umowy, szczególnie w dział mówiący o kosztach kredytu. Na koszt wpływają nie tylko odsetki ale i dodatkowe opłaty. Wiele na temat kosztów kredytu gotówkowego wskaźnik RRSO czyli Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania, należy jednak pamiętać, że nie wszystkie koszty kredytu są w RRSO uwzględniane. 

Kredyt gotówkowy na ile lat maksymalnie? 

Możliwy czas trwania umowy kredytowej zależny jest od wielu czynników. Między innymi może być zależny od umowy o pracę przyszłego kredytobiorcy. Jeśli jest to umowa na określony czas, czas trwania umowy kredytowej raczej nie będzie dłuższy. Z reguły kredyt gotówkowy można otrzymać maksymalnie na 10 lat, mało banków oferuje kredyt gotówkowy na dłuższy czas.